
Paulina Włodarczyk
Lekarz weterynarii
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Lublinie z 2015 roku. Swoje studenckie praktyki zawodowe odbywała w lecznicach w Lublinie i Częstochowie oraz w łódzkim ogrodzie zoologicznym. W naszej przychodni jest lekarzem pierwszego kontaktu – internistą. Jej zawodową pasją jest dermatologia i endokrynologia, diagnostyka laboratoryjna, interesuje się także okulistyką weterynaryjną oraz ultrasonografią. Podczas szkoleń w Specjalistycznym Gabinecie Dermatologicznym Dermawet w Warszawie zafascynowała się światem pod mikroskopem i od tego czasu pogłębia swoją wiedzę i umiejętności w cytologii i hematologii. Ukończyła liczne szkolenia i kursy z dermatologii i endokrynologii, patologii klinicznej, chorób wewnętrznych, ultrasonografii jamy brzusznej oraz przestrzeni zaotrzewnowej. Dodatkowo szkoli przyszłych techników weterynarii w częstochowskiej szkole policealnej.
Prywatnie pani doktor lubi dobrą kuchnię, sport, w tym wycieczki piesze i rowerowe wraz z dwoma psami; spędza czas przy dobrym kinie i książce w doborowym towarzystwie stada trzech szarych kotów.
Ukończyła specjalistyczne kursy i szkolenia:
11.07.2015 – Warsztaty Diagnostyki Kardiologicznej Prowadzący: dr n.wet. Magdalena Garncarz
27.02.2016 – Weterynaryjna Konferencja Kardiologiczna
06.03.2016 — Seminarium Ultrasonograficzne Vetiss – pacjent geriatryczny Prowadzący: dr n. wet. Anna Kosiec-Tworus
4-6.11.2016 – Trzydniowe Warsztaty Ultrasonograficzne Legwet Prowadzący: lek.wet. Wojciech Kinda, dr. n.wet. Anna Kosiec -Tworus
16.11.2016 – Terapia miejscowa w dermatologii – przypadki kliniczne lek.wet. Joanna Karaś Tęcza
04.02.2017 – Seminarium Ultrasonograficzne Vetiss – Diagnostyka ultrasonograficzna narządów I naczyń przestrzeni zaotrzewnowej, dr. n. wet. Anna Kosiec – Tworus, dr. n. wet. Karolina Błasiak
11-12.03.2017 – Międzynarodowa Konferencja Vetco “Dermatologia I endokrynologia małych zwierząt” Prowadzący prof. Deborah S. Greco, DVM, PhD, DACVIM, prof. Douglas J. DeBoer, BS, DVM, DACVD
05.04.2017 – Diagnostyka I leczenie chorób skóry kotów prowadzący lek.wet. Joanna Karaś-Tęcza
07.06.2017 – Warsztaty Dermawet Cytologia Skóry prowadzący lek.wet. Joanna Karaś-Tęcza
13.12.2017 – Warsztaty Dermawet Cytologia Skóry dla średniozaawansowanych Prowadzący lek.wet Joanna Karaś-Tęcza
17.02.2017 – Seminarium Ultrasonograficzne Vetiss Diagnostyka ultrasonograficzna patologii układu pokarmowego oraz USG w onkologii – diagnostyka chłoniaka Prowadzący dr n.wet. Anna Kosiec-Tworus, lek.wet. Mariusz Miazga
marzec – listopad 2017 – Warsztaty Dermawet Patologia Kliniczna prowadzący Francesco Carrani, DVM, SMPA
16.05.201
8 Kurs Otologii Klinicznej Psów I Kotów Dermawet Prowadzący lek. wet. Joanna Karaś-Tęcza
05.04.2019 – Warsztaty mikroskopowe z patologii klinicznej psów I kotów – hematologia I cytologia dla lekarzy praktyków Prowadzący dr n.wet. Maciej Guzera
10-11 października 2020 Gastroenterologia psów i kotów Prowadzący dr Enrico Bottero
25-27 października 2020 Onkologia kliniczna psów i kotów cz. 1 Prowadzący dr Katarzyna Purzycka DipACVIM
Maj- lipiec 2021 Warsztaty Diagnostyki Weterynaryjnej prowadzący Prowadzący dr n. wet. Janina Lukaszewska
18 czerwca Warsztaty Onkologiczne „Cytostatyki w leczeniu onkologicznym” Prowadzący lek wet Katarzyna Purzycka DipACVIM
10-11 lipiec 2021 onkologia kliniczna cześć 2 prowadzący lek. wet. Katarzyna Purzycka DipACVIM
27 – 29.08.2021 r. Karkonoski Kurs Onkologii Weterynaryjnej Prowadzący Kasia Purzycka Lekarz weterynarii, MVetMed, MRCVS, Dip. ACVIM, Ewa Kautz Doktor nauk weterynaryjnych, onkolog, Ewa Stańczyk dr n. wet. Ewa Stańczyk MRCVS, Dip. ECVDI, Sławomir Giziński dr hab. N.wet.
A także liczne webinaria z dziedziny dermatologii, stomatologii, anestezjologii oraz okulistyki weterynaryjnej.


Jarosław Wronowski
Lekarz weterynarii
Absolwent Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie z 2011 roku. W naszej przychodni zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych małych zwierząt, jest lekarzem pierwszego kontaktu, a także zajmuje się chirurgią miękką. Jest specjalistą chorób koni. Jego zawodową pasją jest ginekologia i położnictwo – zajmuje się prowadzeniem ciąży i inseminacją , a także opieką nad miotem. Skończył szkolenia i kursy z ginekologii i położnictwa, ultrasonografii w badaniu jamy brzusznej oraz rozrodzie, z anestezjologii i dietetyki.
Prywatnie spędza czas przy skandynawskich kryminałach oraz planuje podróże po świecie. Jest właścicielem psa Ozzy’ego, adoptował również czarną kotkę.
Ukończył specjalistyczne kursy i szkolenia:
25. kwietnia 2012 Kraków – Okulistyka częśc II Prowadzący dr hab. Jacek Madany oraz Prof. dr hab. Ireneusz Balicki
25-26 kwietnia 2015 – V Kongres Praktyki Weterynaryjnej
6-7-8 stycznia 2017 – trzydniowe Warsztaty Ultrasonograficzne diagnostyka chorób jamy brzusznej Prowadzący dr Anna Kosiec-Tworus dr Jacek Wośko
14-15 października 2017 – XIII Kongres Problemy w Rozrodzie Małych Zwierząt – płodność ,ciąża , noworodek
17. lutego 2018 – Seminarium Ultrasonograficzne Vetiss – diagnostyka ultrasonograficzna patologii układu pokarmowego
1-2 grudzień 2018 – Diagnostyka ultrasonograficzna układu rozrodczego małych zwierząt oraz pozostałe zagadnienia związane z rozrodem pod kierownictwem dr. wet Karoliny Błasiak
21-23 sierpień 2020 Warsztaty ultrasonograficzne USG w rozrodzie małych zwierząt Prowadzący lek. wet. Adam Gierulski, dr n.wet. Kamil Kacprzak, lek. wet. Patrycja Bałdyga – Kacprzak
A także liczne webinaria z dziedziny dermatologii, stomatologii, anestezjologii oraz okulistyki weterynaryjnej.

Monika Górnicka
Lekarz weterynarii
Jest absolwentką Uniwersytetu przyrodniczego we Wrocławiu na kierunku Weterynaria. Studia ukończyła w roku 2020. Już jako studentka każdą wolną chwilę spędzała w przychodniach weterynaryjnych we Wrocławiu i w Częstochowie, uczęszczając na praktyki. Jej głównym zainteresowaniem jest neurologia weterynaryjna. Pani doktor rozwija swoje umiejętności ucząc się u najlepszych neurologów Weterynaryjnych w Polsce. Jej kolejną pasją jest chirurgia i anestezjologia.
Prywatnie pani doktor jest szczęśliwą posiadaczką psa kundelka Kenzo i kotki tajskiej Marlenki.
Pani doktor prowadzi bardzo aktywny tryb życia. Wraz ze swoim psem uczęszcza na treningi Agility i Obedience. Poza tym kocha książki, szczególnie literaturę fantastyczną.
Uczestniczyła w wielu kursach:
Szkoła neurologii – 06.03.21
Anastezjologia psów i kotów – 8-9.05.21
USG jamy brzusznej u małych zwierząt – 3-4.12.20
Szkolenie New Graduate Course – 12 tygodniowe szkolenie zakończone egzaminem.
Cytologia skóry dla początkujących – 23.09.20
Cytologia skóry dla zaawansowanych – 19.03.21
Otologia kliniczna psów i kotów – 12.02.21
Akademia Mirosławy Kwiatkowskiej
Neurologia psów i kotów – 1-3.10.21
Warsztaty Diagnostyki Weterynaryjnej prowadzący dr n. wet. Janina Łukaszewska maj- lipiec 2021

Zuzanna Kożuch
Lekarz weterynarii
Jest absolwentką wydziału medycyny weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu w 2022 roku.
Już od pierwszego roku studiów rozpoczęła praktyki w gabinetach weterynaryjnych w Częstochowie i Wrocławiu.Aktualnie poszerza swoją wiedzę, zdobywając doświadczenie w zawodzie i uczęszczając na kursy. W kręgu jej zainteresowań leży szeroko pojęta interna oraz endokrynologia.
Prywatnie właścicielka kota Burasa, u którego leczyła cukrzycę, oraz kotki rasy maine coon Mruzi.
Czas wolny wypełnia porywającą lekturą, najczęściej z gatunku kryminału lub fantastyki, jazdą konną i wycieczkami na rowerach.
Ukończyła następujące kursy i szkolenia zawodowe:
13-15.08.2021 USG jamy brzusznej małych zwierząt, klinika Redline
26-27.02.2022 Parazytologia psów i kotów prowadzący Dr Dawid Jańczak
23.03.2022 – cytologia skóry dla początkujących, Dermawet prowadząca dr Joanna Karaś- Tęcza
Kurs newgradvets 2021 12-tygodni – zamień teorię na praktykę
25-27.09.2022 Endokrynologia kotów, ośrodek szkoleniowy Lupus

Maciej Głębicki
Lekarz weterynarii
Zajmuje się w naszej Przychodni konsultacjami kardiologicznymi. Tytuł lekarza weterynarii otrzymałem na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie w 2015 roku. Już na etapie studiów związałem się z dziedziną kardiologii małych zwierząt, której poświęcałem najwięcej czasu odbywając staże i praktyki kliniczne.
Obecnie konsultuję pacjentów w kilkunastu zakładach leczniczych na terenie Lubelszczyzny, Podkarpacia, Mazowsza, Wielkipolski, a także w trakcie badań wyjazdowych – w wybranych miastach w Polsce, gdzie zajmuje się diagnostyką i terapią chorób układu krążenia małych zwierząt. Dysponuje własnym, nowoczesnym sprzętem, który pozwala świadczyć usługi na najwyższym poziomie. przeprowadzam badania w kierunku wad wrodzonych, screeningi hodowlane. Stale podnoszę swoją wiedzę uczestnicząc w szkoleniach i warsztatach tematycznych w kraju i zagranicą.
Moim szczególnym zainteresowaniem są wady wrodzone i nowoczesne metody obrazowania.Od 2016 roku jestem członkiem ESCV ( European Society of Veterinary Cardiology – Europejskiego Stowarzyszenia Kardiologów Weterynaryjnych).

Justyna Sadawa
Technik weterynarii
Zwierzęta od zawsze były jej pasją. Z nimi chciała łączyć swoje życie prywatne i zawodowe. Zaczynała strzygąc psy a kilka lat później postanowiła zdobyć tytuł zawodowy technika weterynarii i ukończyła szkole w tym kierunku. Od wielu lat pracowała w lecznicy gdzie zajmowała się pacjentami asystując lekarzom. Ciągle chce się rozwijać, uczęszcza na kursy, szkolenia i wykłady. Prywatnie jest opiekunka 3 psów i kota sfinksa.